Предаствляємо вам нашу команду
Команда КУ "ІРЦ №4"
в.о директор
Коваленко Валентина Володимирівна
Вітаю! Я - виконуюча обов'язки директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №4» Миколаївської міської ради, загальний стаж практичної діяльності в галузі спеціальної педагогіки більше 15 років.
Маю досвід діагностичної та корекційно-розвивальної роботи з дітьми з
особливими освітніми потребами, володію
сучасними психолого-педагогічними технологіями
впровадження інклюзивного навчання, складання
індивідуальної програми розвитку, консультаційної та просвітницької роботи з батьками дітей та
педагогічним колективом, вільно та досконало
володію державною мовою.
🫶🏻 На мою думку, діти - не пластилін із якого можна
ліпити, а квіти, що перетворюють наш світ на
прекрасний сад. Кожна із цих квіток по-своєму
прекрасна і кожна розквітає у свій час.
Буланча
Ольга Юріївна
вчитель-логопед
Вітаю! Я фахівець (консультант) ІРЦ (вчитель-логопед) Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр 4" Миколаївської міської ради.
Маю три вищі освіти. Загальний стаж педагогічної діяльності 14 років.
В ІРЦ здійснюю:
- діагностичну оцінку мовленнєвого розвитку дитини;
- проводжу корекційно- розвиткові заняття;
- консультую батьків та педагогів з питань розвитку мовлення дітей.
Чому важливо звернутися до логопеда вчасно?
Чим раніше розпочнеться корекційна робота, тим ефективнішим буде результат. Вчасно надана допомога дозволяє дитині успішно адаптуватися в соціумі, покращити навчальні досягнення та підвищити самооцінку.
Якщо у вас є підозри, що у вашої дитини є проблеми з мовленням, не відкладайте візит до логопеда!
Трубіна
Валентина Євгенівна
практичний психолог
Давайте знайомитися, я практичний психолог Комунальної установи «Інклюзивно-ресрний центр № 4» Миколаївської міської ради, Булгакова Валентина Євгенівна.
Маю Вищу освіту, спеціальність за дипломом «Психологія»;
Займаюся цією роботою вже більше 14 років.
В ІРЦ здійснюю оцінку розвитку когнітивної та емоційно-вольової сфер дітей, а також проводжу корекційно-розвиткові заняття.
У своїй роботі використовую такі напрямки як Арт-терапія, нейрокорекція. Я фахівець з SANDPLAY терапии, МАК, казкотерапії. Цікавлюся DIR: Floortime, Unstructured Imitation Assessment.
Полюбляю бачити зацікавлені обличчя дітей під час взаємодії з ними.
Як психолог ІРЦ здійснюю діагностичну, корекційно-розвиткову роботу з дітьми з особливими освітніми потребами, а також консультативну та просвітницьку роботу з педагогами та батьками, зокрема:
оцінку розвитку когнітивної та емоційно-вольової сфер дітей з використанням міжнародно визнаних психодіагностичних методик WISC-IV, Leiter-3, Pep-3, Conners-3 та CASD;
консультування батьків/законних представників дітей за результатами психодіагностичного дослідження щодо напрямів втручання;
Савенко
Світлана Василівна
вчитель-логопед
Рада знайомству.
Я здобула вищу освіту та маю кваліфікацію вчителя-логопеда дошкільних, загальноосвітніх та реабілітаційних закладів. Займаюся улюбленою справою більше 15 років.
В ІРЦ здійснюю оцінку мовленнєвого розвитку дітей, а також проводжу корекційно-розвиткові заняття.
Кожне дитя до деякої міри геній, і кожен геній до деякої міри дитя. Тому у своїй роботі я допомагаю дитині з особливими освітніми потребами бути маленьким генієм, і щоб навколишній світ для них був доступнішим.
У своїй роботі використовую логопедичний масаж, вчу мовчуна заговорити, розвиваю всі компоненти мовлення.
Літвінова
Наталія Євгенівна
вчитель-реабілітолог
Маю вищу освіту за трьома спеціальностями: “Фізична реабілітація” “Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура” та“Вчитель дошкільної освіти”.
В ІРЦ я здійснюю діагностичну оцінку фізичного розвитку дітей: визначаю рівень їх загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної та загальної моторики, способу пересування тощо; надаю консультації з питань корекційно-реабілітаційних процесів, провожу корекційні заняття з метою покращення здоров'я дітей, корекції їх фізичних порушень.
Маю педагогічний стаж 26 років, 14 з яких працювала інструктором з фізичної культури; 10 років - вихователем спецгрупи для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.
➡️ У своїй практиці активно використовую авторську методику М. Єфименко “Театр фізичного розвитку і оздоровлення”, традиційні форми ЛФК, кистьові тренінги. Володію різними техніками масажу.
🫶🏻 Вважаю, що дорослий працюючи з дітьми повинен опускатися на їх рівень, вміти бачити світ дитячими очима, а проводячи заняття занурюватися в казковий світ.
Зінченко
Олександра Сергіївна
вчитель-дефектолог
Вітаю!
Я Маю вищу освіту, за кваліфікацією магістр спеціальної освіти, вчитель-логопед, психолог спеціальних освітніх та реабілітаційних закладів;
Стаж педагогічної роботи більше 4 років.
В ІРЦ здійснюю оцінку освітньої діяльності дитини – визначаю рівень сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до освітньої програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку.
Основні напрями моєї роботи:
- сенсорний розвиток:
- формування уявлень про оточуючий світ;
- формування навичок орієнтування у просторі і
часі;
- гігієна та самообслуговування;
- формування елементарних математичних уявлень
для дітей дошкільного віку та логіко-математичний
розвиток — для дітей шкільного віку;
- соціально-побутове орієнтування.
Вважаю, що в основі ефективної взаємодії між дитиною та дорослим лежить довіра. Тому що особливі діти живуть в "іншому світі". І вивести дитину звідти можна тільки з її безумовної згоди та схвалення.
Трубін
Олександр Сергійович
вчитель-реабілітолог
Учитель-реабілітолог Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 4» Миколаївської міської ради, за фахом фахівець з фізичної реабілітації
Завдання реабілітолога ІРЦ:
• визначення особливих освітніх потреб дитини, її сильних сторін;
• надання корекційної допомоги дітям, які мають відхилення у фізичному розвитку;
• сприяння формуванню правильних рухових стереотипів на всіх етапах розвитку дитини з особливими потребами
Реабілітолог здійснює організація та проведення занять з лікувальної фізкультури, спрямовані на розвиток великої та дрібної моторики; заняття з фізичної реабілітації відповідно до особливостей психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами; різні види лікувального та апаратного масажу; кінезіотейпування.
Травіна
Олена Володимирівна
вчитель-логопед
👋🏻 Вітаю! Давайте знайомитись.
Я - фахівець (консультант) Комунальної установи " Інклюзивно-ресурсний центр 4" Миколаївської міської ради.
Маю вищу корекційну освіту і більше 20 років педагогічного стажу.
Працюю з дітьми з ООП, які мають труднощі в оволодінні рідною мовою та порушену звуковимову.
Вважаю, що робота з батьками - дуже важлива частина роботи фахівця. Адже спільне використання позитивних та підтримуючих практик виховання, розвитку, корекції та навчання дітей мають надзвичайні результати. Так, за словами В.О. Сухомлинського, саме "сім'я - це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави".
🫶🏻 Я люблю свою професію і постійно навчаюсь, тому що вона вимагає високого рівня компетенцій, резільєнтності, толерантності та емпатії.
Рижинська
Алла Олексіївна
👋🏻 Вітаю! Я фахівець (консультант) ІРЦ 4 (практичний психолог). Вільно володію державною мовою, маю вищу фахову освіту та загальний педагогічний стаж 10 років.
☝🏻 Вважаю, що психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами необхідно розглядати як діяльність практичного психолога, спрямовану на створення комплексної системи психологічних умов, що забезпечують успішне перебування кожної дитини в конкретному освітньому середовищі.
🎨 Активно впроваджую у власну практичну діяльність такі нетрадиційні методи роботи, як арт-терапія, казкотерапія, пісочна терапія, ігрова терапія та танцювальна терапія.
✅️ В роботі керуюсь принципами:
- поваги до індивідуальних особливостей дитини з особливими освітніми потребами;
- дотримання інтересів дитини з особливими освітніми потребами, недопущення дискримінації та порушення її прав;
- командного підходу, що передбачає комплексність психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП;
- неперервності супроводу (супровід має бути постійним і неперервним, починаючи з моменту вступу до закладу освіти і до закінчення навчання в ньому);
- системності;
- конфіденційності та дотримання етичних принципів;
- міжвідомчої співпраці, що передбачає узгодженість роботи усіх фахівців, які працюють з дитиною;
- активної співпраці з батьками дитини з особливими освітніми потребами, залучення їх до освітнього процесу та розробки індивідуальної програми розвитку.
☝🏻Одним з найважливіших аспектів роботи вважаю професійну самоосвіту. Постійно слідкую та впроваджую в роботу нові наукові дослідження та інноваційні розробки в галузі психології.
На мою думку, діти є дзеркалом в якому ми бачимо себе та свій внутрішній світ, вони навчають нас бути кращими.
практичний психолог